Хороший матрац повинен забезпечувати комфортний сон, правильне положення спини уві сні, бути безпечним для здоров'я, підходити за розміром. Новонародженим та діткам до 3 років лікарі рекомендують спати на жорстких матрацах, адже їхній хребет ще тільки формується. Не підходить для малюків і поролоновий матрац, він занадто м'який і добре вбирає вологу, створюючи середовище для розвитку бактерій і цвілі.


матрац для дитини

Вибираємо матрац для дитини правильно

Оптимальний і за ціною, і за якістю матрац – з кокосовим наповнювачем. Він має невелику товщину, забезпечує жорсткість, гігроскопічність, добре пропускає повітря, не вбирає вологу та запахи, гіпоалергенний. Для дитячого ліжечка стандартний розмір матраца – 120х60 см. Існують двосторонні матраци, одна сторона – з кокосового волокна, а інша – з латексної піни або пінополіуретану. До року малюк спить на жорсткому боці з койрою, а після року його можна перекласти на інший, більш м'який і пружний, бік.

Матраци можуть бути виготовлені повністю з пінополіуретану, латексу або в їх комбінації з койрою. Перші вже можна використовувати для дітей віком від 3 років і старше. Вони забезпечуватимуть необхідний ортопедичний ефект та пружність спального місця, адже малюки так люблять стрибати на ліжках.

Після 3 років, а також дітям-школярам підійде ортопедичний матрац 80х190 https://amebli.com.ua/ortopedychni-matratsy-80kh190/, який буде підтримувати правильне положення спини, і водночас він не повинен бути дуже жорсткий, тому що багато дітей не висипаються на занадто твердих матрацах. Це не стосується дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату та хребта, наприклад сколіозом, таким потрібно підбирати матрац тієї жорсткості, яку рекомендує лікар-ортопед. 


Як вибрати матрац для дитини, ми вже знаємо, тепер поговоримо про чохол і наматрацник

Чохол зазвичай зшитий з бавовняної тканини (ситцю, бязі), вовни, дорожчі моделі – з жакардової тканини, яка забезпечує більшу міцність. Деякі чохли мають зимовий утеплений бік і легший літній. Щоб менше прати та захистити матрац від пилу та пошкоджень, рекомендується придбати наматрацник, який кріпиться за допомогою гумок. Для новонароджених та маленьких дітей він може бути виготовлений з водонепроникного матеріалу, щоб уникнути намокання матраца від результату «дитячих несподіванок».


матрац для дитини

І пам'ятайте, вибираючи матрац для новонародженого, потрібно акцентувати на якості. Малюк проводить більшу частину часу уві сні, і від того, на чому він спатиме, залежать його здоров'я і фізичний розвиток.